ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه ۰۸:۰۰ - ۱۷:۰۰

تلفن تماس

۰۵۱۳۶۵۱۹۱۰۰

ای-شل A-shell

ای-شل A-shell

A-Shell چیست؟

افت کیفیت پوسته تخم مرغ و بافت پوششی دستگاه گوارش

در شرایط صنعتی پرورش وجود استرس های مختلف شامل تراکم بالا، مدت زمان روشنایی زیاد، واکسیناسیون، کمبودهای تغذیه ای و بیماری ها موجب کاهش عملکرد گله، افت توانایی سیستم ایمنی، کاهش کیفیت پوسته تخم مرغ و کاهش جمعیت باکتری های مفید روده می شود.

بنابراین حمایت از بافت دستگاه گوارش ساده ترین و بهترین راه برای رسیدن به اهداف مدنظر پرورش دهندگان می باشد، چرا که دستگاه گوارش به عنوان اولین بخش از بدن که مواد غذایی وارد آن می شود نقش مهمی در حفاظت از سلامت بدن و جلوگیری از بروز عفونت های مختلف و تعدیل سیستم ایمنی دارد. معضل دیگری که بسیاری از پرورش دهندگان با آن روبرو هستند افزایش طول دوره پرورش و کاهش بازدهی گله می باشد.

◄ مزایای استفاده از A-Shell

در واقع با طولانی شدن دوره تولید و افزایش سن طیور تخمگذار، مادر و گوشتی کاهش استحکام پوسته تخم مرغ و یا نقص در سیستم اسکلتی پرندگان به وضوح مشاهده می شود که تحت تأثیر عوامل متعددی قرار دارد که در میان آنها عوامل تغذیه ای و کاهش توانایی جذب مواد معدنی به واسطه کاهش جمعیت باکتری های سودمند در سطح روده و افت کیفیت بافت پوششی روده به ویژه در پرندگان مسن اهمیت بیشتری دارد. در این میان ای – شل فرتاک یک راهکار مناسب برای حل این معضل خواهد بود.

ای – شل فرتاک حاوی ترکیباتی است که تأثیر مثبتی بر افزایش طول و تعداد پرزهای دستگاه گوارش، تحریک سیستم ایمنی، بهبود کیفیت پوسته تخم مرغ، افزایش استحکام سیستم اسکلت بدن پرنده و جلوگیری از رشد و تکثیر باکتری های پاتوژن و همچنین تحریک رشد باکتری های سودمند ساکن در سطح روده دارند.

مطلب پیشنهادی: سلامت دستگاه گوارش طیور

بخصوص در طیور جوان و مسن سبب افزایش هضم و جذب مواد مغذی از طریق افزایش سطح جذب روده ای و فعالیت باکتری های سودمند حاضر در روده می شود و در نتیجه موجب ارتقاء سلامت عمومی گله و کاهش تلفات و هزینه های ناشی از مصرف دارو و سایر افزودنی ها می شود.

 

مواد معدنی کیلاته راهکاری مناسب برای بهبود کیفیت پوسته تخم مرغ

اثرات مثبت مواد معدنی آلی و کیلات ها بر عملکرد حیوان به طور عمده به علت زیست فراهمی بالاتر نسبت به مواد معدنی غیر آلی می باشد .

مطالعات زیادی نشان داد که اتصال مس، روی، آهن و منگنز با اسیدهای آمینه و پپتیدها می تواند زیست فراهم این مواد معدنی را افزایش دهد، در نتیجه سبب افزایش نرخ رشد، بهبود در تولید مثل، افزایش کیفیت پوسته تخم مرغ و افزایش سلامت عمومی در حیوانات مزرعه ای می شود.

تحقیقات نشان داد که فرم کلیت شده با پروتئینه شده آهن، قابلیت دسترسی بیشتری در مقایسه با فرم های غیر آلی آهن در تغذیه دام و طیور دارد.

مزایای ای-شل فرتاک

• جلوگیری از بروز آنتریت نکروتیک

• افزایش نرخ جوجه درآوری در مرغ های مادر
• کاهش مشاهده لنگش و پروزیس در گله
• تأمین مواد معدنی و عناصر کمیاب مؤثر بر کیفیت پوسته تخم مرغ
• بهبود پرزهای روده و افزایش جذب رودهای مواد معدنی و سایر مواد مغذی
• کاهش هزینه ناشی از استفاده از سایر افزودنی ها همچون پروبیوتیک و پری بیوتیک
• تقویت سیستم ایمنی از طریق افزایش سطح ایمنوگلوبولینها
• دسترسی سریع و آسان به مواد مغذی به خصوص در مرغ های تخم گذار و گله های مادر در سنین بالا

توصیه مصرف

2 کیلوگرم در هر تن خوراک

نوع بسته بندی

کیسه های ۲۵ کیلوگرمی

ترکیبات

مواد معدنی کیلاته شامل سلنیم آلی، مس آلی، روی آلی، منگنز آلی، کروم آلی و آهن آلی و کلسیم.

ملاحظات مصرف

بهترین زمان مصرف: یک سال پس از تولید
در جای خشک و خنک نگهداری شود