ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه ۰۸:۰۰ - ۱۷:۰۰

تلفن تماس

۰۵۱۳۶۵۱۹۱۰۰

ای پرو A-Pro

ای-پرو پلاس A-Pro Plus

A-Pro چیست؟

پروبیوتیک مقاوم به حرارت

امروزه به علت افزایش ظرفیت سالن های پرورش بسیاری از تولیدکنندگان برای راحت تر شدن در مدیریت تغذیه و همچنین عملکرد بهتر تمایل به تهیه خوراک آماده فراوری شده از کارخانجات دارند، اما به خاطر شرایط ویژه عمل آوری خوراک از قبیل حرارت و فشار برخی افزودنی های خوراکی خاصیت خود را از دست می دهند.

از طرفی وارد کردن افزودنی ها به محصول نهایی که عمدتا به شکل فیزیکی پلت است غیر ممکن یا بسیار هزینه بر است. به همین علت لازم است تولیدکنندگان خوراک با تهیه افزودنی های مخصوص که در شرایط فراوری از کیفیت آن ها کاسته نشود، محصول نهایی خود را عرضه نمایند.

یکی از این افزودنی ها که امروزه بسیار به آن توجه می شود و تقریبا اکثر مزارع پیشرو صنعتی و نیمه صنعتی از آن استفاده می کنند پروبیوتیک است.

پروبیوتیک چیست؟

پروبیوتیک میکروارگانیسم زنده ای است که با بهبود تعادل میکروبی دستگاه گوارش اثرات سودمندی بر میزبان دریافت کننده برجای می گذارند.

بسیاری از پروبیوتیک های رایج مورد استفاده در تغذیه پرندگان در برابر عمل آوری حرارتی و فشار نابود می شوند. لذا تنها سویه های خاصی از آنها که قادر است تحت شرایط فرآوری خوراک از قبیل دما و فشار بالای محیط زنده بمانند و اثرات مثبت خود را پس از مصرف بر میزبان اعمال کنند.

مطلب پیشنهادی: پروبیوتیک چیست و چه اهمتی در پرورش طیور دارد؟

◄ مزایای استفاده از A-Pro

چرا ای-پرو فرتاک؟

ای-پرو فرتاک حاوی سویه باسیلوس سوبتیلیس است که به علت دارا بودن اسپور، به راحتی می تواند شرایط محیطی مختلف از نظر دما ، pH و فشار را تحمل کند و دچار هیچگونه افتی در کیفیت نشود. از این رو این سویه بسیار مورد توجه محققین جهت استفاده در کارخانجات خوراک قرار گرفته و بررسی های گسترده ای بر روی زنده مانی و کیفیت آن پس از فرآیند تهیه خوراک انجام شده است.

حاصل نتایج این تحقیقات رسیدن به تولید پروبیوتیک های حاوی سویه باسیلوس سوبتیلیس ویژه کارخانجات تهیه خوراک دام و طیور بود که هم اکنون به طور گسترده ای در کارخانجات استفاده می شود.
از ویژگی های مهم باکتری سویه باسیلوس سوبتیلیس مورد استفاده در ای-پرو می توان به تولید آنزیم های تریپسین، پروتئاز، لیپاز و آمیلاز، مصرف اکسیژن محیط و ممانعت از رشد باکتری های بیماری زا و مقاومت کامل به حرارت مورد استفاده در فرایند تولید خوراک اشاره کرد و در نهایت تولیدکننده را به بهبود عملکرد گله، کاهش تلفات، کاهش عفونت های مختلف در سطح روده می رساند که نتیجه آن افزایش سود حاصل از دوره پرورش خواهد بود.

 

عملکرد ای-پرو فرتاک چگونه است؟

استفاده از پروبیوتیک ای-پرو موجب کاهش عمق کریپت و افزایش ارتفاع ویلی در طول روده باریک می شود. ارتفاع ویلی، عمق کریپت و نسبت آن ها می تواند شاخص مهمی از یکپارچگی و عملکرد روده باشد.

ویلی های بلند و کریپت های کم عمق نشان دهنده یکپارچگی روده و ظرفیت جذبی بالای روده است که می تواند حداکثر عملکرد رشد را تضمین کند.

به نظر می رسد پیشگیری از التهاب روده با استفاده از ای-پرو ناشی از مدیریت میکروبیوتای روده، تولید واسطه های آنتی باکتریال و مهار نفوذ سلول های التهابی از طریق اتصالات محکم بین سلولی است.

در واقع مکمل کردن ای-پرو میزان سرعت تکثیر سلول های اپیتلیال و گردش بافت در منطقه کریپت را کاهش می دهد و در نتیجه مواد مغذی و انرژی صرف تولید و رشد عضلات پرنده می شوند.

توصیه مصرف

0/5 تا 1 کیلوگرم در هر تن خوراک

نوع بسته بندی

کیسه های ۲۵ کیلوگرمی

ترکیبات

مواد معدنی کیلاته شامل سلنیم آلی، مس آلی، روی آلی، منگنز آلی، کروم آلی و آهن آلی.
 Enterococcus faecium Bacillus subtilis

ملاحظات مصرف

بهترین زمان مصرف: یکسال پس از تولید
در جای خشک و خنک نگهداری شود