ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه ۰۸:۰۰ - ۱۷:۰۰

تلفن تماس

۰۵۱۳۶۵۱۹۱۰۰

سالمونلا چیست؟
سالمونلا

سالمونلا چیست؟

سالمونلا چیست؟

سالمونلا، سالمونلوز، علائم و راه های مقابله با آن

سالمونلا در حقیقت نام گروهی از باکتری هاست که منجر به بیماری سالمونلوز در دام، طیور، انسان و سایر جانداران می شوند. این باکتری ها گرم منفی و اغلب تاژکدار هستند که بر اساس داشتن یا نداشتن تاژک به دو گروه تقسیم می شوند.

گروه اول سالمونلاهای بدون تاژک هستند که به همین خاطر فاقد توان تحرک می باشند. این نوع از سالمونلا در طیور اهمیت دارد چرا که اغلب در بدن آن ها ایجاد بیماری کرده و برای انسان و دام های دیگر تاثیر قابل مشاهده ای ندارند.

بیماری های مشترک بین انسان و طیور

سویه های مهم این گروه از باکتری های سالمونلا، سالمونلا پلوروم (عامل اسهال سفید جوجه ها) و سالمونلا گالیناروم (عامل تیفوئید در مرغ ها) هستند.

گروه دوم این باکتری ها دارای تاژک و توان تحرک هستند. این گروه از باکتری های سالمونلا دارای تنوع بسیار زیاد، دامنه ی اثرگذاری وسیع (دام، طیور، انسان و …) و عامل سالمونلاهای پاراتیفوئیدی هستند.

 

گروه های حساس به سالمونلوز

بیشترین میزان تلفات در اثر سالمونلوز در دو الی سه هفته اول زندگی جوجه های گوشتی یا پولت ها در اثر سالمونلا پلوروم و سالمونلا گالیناروم رخ می دهد. در پرندگان بالغ تر بیماری اغلب به علت سالمونلا گالیناروم است. مرغ های تخمگذار لگهورن کمتر به این بیماری مبتلا می شوند اما از این نظر که ممکن است در تخم مرغ تولیدی این باکتری منتقل شود، حائز اهمیت هستند.

 

راه های انتقال سالمونلوز

راه های ورود این بیماری از طریق دستگاه گوارش (افقی) و انتقال از مادر به جوجه (عمودی) هستند.

همنوع خواری یا کانیبالیسم، پیکا یا مدفوع خواری، خوردن تخم مرغ ها، سوسک ها و مگس ها، موش ها، بازدیدکنندگان آلوده، آلودگی هچری و مراحل پس از آن (قرار گرفتن داخل کارتن و انتقال به مرغداری) و از همه مهمتر خوراک آلوده از راه های انتقال باکتری های سالمونلا به بدن پرنده از پرنده یا موجود جاندار دیگر هستند. همچنین هنگامی که مرغ های مولد آلوده به سالمونلا باشند، باکتری پس از فرار گرفتن در تخمدان وارد تخم مرغ شده و در جوجه ایجاد بیماری نماید.

مطالعات نشان می دهند حدود یک سوم جوجه های مرغان مبتلا به سالمونلوز درگیر این بیماری خواهند شد.

 

نشانه های سالمونلوز

در جوجه های کم سن مشاهده جنین مرده داخل تخم مرغ، مرگ اندکی پس از خروج از تخم، کم اشتهایی، پایین بودن سرعت رشد، بیحالی، مشاهده اجسام گچی در اطراف مخرج، کثیفی پرها، آویزان بودن بال ها، ورم کف پا و مفاصل خرگوشی، کوری و اختلال های تخم از نشانه های سالمونلوز هستند.

در طیور مسن تر علائم شامل کاهش ناگهانی مصرف دان، ژولیدگی پرها، رنگ پریدگی و چروکیدگی تاج، کاهش تولید تخم مرغ، کاهش باروری و جوجه در آوری تخم ها، تب، بی اشتهایی، اسهال و کم آبی بدن هستند.

 

گروه تحقیق و توسعه شرکت سپهر ماکیان فرتاک

 

راه حل های مقابله با سالمونلا چیست؟

استفاده از آنتی بیوتیک ها

استفاده از آنتی بیوتیک ها به علت افزایش نگرانی ها به جهت مقاومت آنتی بیوتیکی توصیه نمی گردد.

ضد عفونی کردن محیط

شعله افکنی، اشعه فرابنفش، ضد عفونی کننده ها و… از راه های پیشگیری از این بیماری قبل از شروع دوره پرورش هستند.

حرارت دادن خوراک

باکتری های سالمونلا تا حرارت 79 درچه از خود مقاومت نشان می دهند. این در حالیست که این درجه حرارت به کیفیت و قابلیت استفاده از بسیاری از ویتامین ها، اسیدهای آمینه و سایر مواد مغذی آسیب جدی وارد می کند.

اسیدی فایرها

اسیدی فایرها در حقیقت آسیدهای آلی کوتاه زنجیر هستند که در حالت تجاری به صورت اسیدی فایر پودری و مایع ارائه می شوند. مطالعات گوناگونی نشان داده اند که اسیدی فایرها شرایط را برای رشد عوامل سالمونلوز نامناسب می کنند. شرکت سپهر ماکیان فرتاک به شما اسیدی فایر پودری ای-سید را برای بهره وری هرچه بهتر از خواص اسیدی فایرها در این موضوع پیشنهاد می کند.

ضدعفونی کننده خوراک

ضد عفونی کردن خوراک یکی از مطمئن ترین و اثرگذارترین راه های مقابله با سالمونلاها می باشد. عوامل سالمونلوز در مراحل برداشت، آماده سازی، انتقال و انبارداری ممکن است از طرق مختلف مانند پرندگان، حشرات، حیوانات، جوندگان، افراد آلوده، آلودگی خودرو و… در معرض این باکتری ها هستند. ای-کلین شرکت سپهر ماکیان فرتاک ضد عفونی کننده خوراک دام، طیور و آبزیان باکیفیت، مطمئن و دارای نحوه استفاده آسان می باشد.

پروبیوتیک ها

مطالعات پژوهشگران نشان داده اند که استفاده از پروبیوتیک ها به علت اثر رقابتی و نامساعدسازی محیط برای رشد برخی ای گونه های سالمونلا در پیشگیری و کاهش زیان های ناشی از این باکتری ها موثر هستند. ای-پرو و ای-پرو پلاس فرتاک دو محصول ارائه شده دارای باکیفیت ترین پروبیوتیک های تجاری هستند.

پلت کردن خوراک

نظریاتی وجود دارند که می گویند داشتن شکل فیزیکی درشت خوراک باعث اثر بر سرعت عبور خوراک از دستگاه گوارش می شوند. شرکت افزودنی های خوراکی سپهر ماکیان فرتاک به تولیدکنندگان خوراک دام، طیور و آبزیان محصول ای-بایند را جهت داشتن پلت هرچه بهتر و باکیفیت تر توصیه می کند.

برای آشنایی بیشتر با محصولات شرکت تولیدی افزودنی های خوراکی دام و طیور سپهر ماکیان فرتاک می توانید به بخش محصولات در همین سایت مراجعه و یا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.

 

مکمل ضدعفونی کننده خوراک 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین ها