ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه ۰۸:۰۰ - ۱۷:۰۰

تلفن تماس

۰۵۱۳۶۵۱۹۱۰۰

سمینار آموزشی تاثیر اسیدی فایر ها بر سلامت دستگاه گوارش
991126-instagram

سمینار آموزشی تاثیر اسیدی فایر ها بر سلامت دستگاه گوارش

سمینار آموزشی تاثیر اسیدی فایر ها بر سلامت دستگاه گوارش

ارائه توسط دکتر امیرعلی صادقی

مدت زمان سمینار: 1 ساعت

سمینار نقش اسیدهای آلی در سلامت دستگاه گوارش طیور با سخنرانی دکتر امیرعلی صادقی، عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان در روز سه شنبه 12 بهمن 1400 در محل هتل بوتانیک گرگان برگزار شد.

دستگاه گوارش یکی از ارگان های حیاتی در حیوانات پرورشی است. چرا که رشد و عملکرد تولیدی مناسب به میزان بسیار زیادی به هضم و جذب مناسب مواد مغذی در دستگاه گوارش بستگی دارد. همچنین ایجاد عفونت در دستگاه گوارش می تواند به دیگر ارگان های بدن نیز آسیب جدی وارد کرده و عملکرد آن ها را مختل نماید.

به همین منظور شرکت سپهر ماکیان فرتاک که تولید کننده افزودنی های لازم برای سلامت دستگاه گوارش دام و طیور است، به منظور افزایش آگاهی جامعه تولید کننده و با بهره گیری از تخصص یکی از اساتید برتر کشور در این حوزه اقدام به برگزاری سمینار نقش اسیدهای آلی بر سلامت دستگاه گوارش در استان گلستان که یکی از قطب های اصلی پررش طیور در کشور به حساب می آید، نمود. در این سمینار که به همت شرکت سپهر ماکیان فرتاک برگزار شد، این استاد دانشگاهی به بیان نکاتی در رابطه با اهمیت سلامت دستگاه گوارش طیور و عوامل تاثیرگذار بر آن پرداخت.

وی در ادامه بیان داشت سلامت دستگاه گوارش از قدیم الایام و در طب باستانی و سنتی مورد توجه بوده است. به طوری که منشا بسیاری از بیماری ها دستگاه گوارش شناخته می شده است. امروزه نیز دانشمندان بزرگ دنیا در زمینه سلامت و پرورش طیور بر اهمیت سلامت دستگاه گوارش و نقش آن بر عملکرد بهینه تاکید دارند. مسائلی مانند ایمنی، ضریب تبدیل، رشد و تولید مثل به طور مستقیم با سلامت دستگاه گوارش در ارتباط هستند. از طرفی تغذیه نیز مهمترین عامل در حفظ سلامت دستگاه گوارش به حساب می آید.

سرعت رشد بالا، مصرف خوراک بالا، منع استفاده از آنتی بیوتیک ها، افزایش مقاومت به آنتی کوکسیدیوزها، افزایش استفاده از فراورده های جنبی کشاورزی به دلیل افزایش قیمت نهاده ها  نوسانات زیاد در ترکیب شیمیایی نهاده های مصرفی موجب شده است که معمولا با اختلالات دستگاه گوارش پرندگان مواجه باشیم.

دکتر صادقی سپس به بررسی بیماری های ناشی از عدم سلامت دستگاه گوارش پرداخت. وی در بخش بعدی سخنرانی ضمن توضیح نقش اسیدهای آلی در سلامت دستگاه گوارش، شاخص های ارزیابی یک مکمل اسیدیفایر مناسب و ملاحظات جیره ای در هنگام استفاده از اسیدهای آلی در خوراک پرداخت.

لازم به ذکر است مکمل های اسیدیفایری مورد استفاده در تغذیه طیور حاوی اسیدهای آلی کوتاه زنجیر هستند که این ترکیبات نقش مهمی در رشد، عملکرد و سلامت دستگاه گوارش دارند. شما همراهان گرانقدر نیز می توانید جهت افزایش اطلاعات و یا به روز رسانی آن با بهره گیری از سخنان یکی از اساتید برتر دانشگاهی کشور در این زمینه، فیلم آموزشی زیر را مشاهده نمایید. همچنین وبسایت شرکت فرتاک دارای مقالات متعددی در رابطه با اسیدهای آلی بوده که مطالعه آن ها نیز توصیه می شود.

شرکت سپهرماکیان فرتاک در تلاش است با ارائه آموزش های لازم در رابطه با افزودنی های خوراک به مصرف کنندگان این محصولات، آنان را در بهره وری هرچه بیشتر تولید خود یاری نماید.

پیش از مشاهده سمینار مطالعه مطلب زیر پیشنهاد میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین ها