ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه ۰۸:۰۰ - ۱۷:۰۰

تلفن تماس

۰۵۱۳۶۵۱۹۱۰۰

سمینار تهویه سالن های پرورش طیور
سمینار تهویه سالن های پرورش طیور

سمینار تهویه سالن های پرورش طیور

سمینار تهویه در سالن های پرورش طیور

مدت زمان سمینار: 100دقیقه

ارائه   توسط : 

دکتر محمد صدقی، عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان

تاریخ:     بیست و ششم دیماه  ۱۴۰۰

مکان:    هتل خورشید قم

تهویه در سالن های پرورش طیور یکی از عوامل مهم دخیل در بازدهی بهینه است. به همین خاطر شرکت سپهر ماکیان فرتاک با همکاری شرکت بهین رشد آرین اقدام به برگزاری سمینار با موضوع مدیریت تهویه در سالن های پرورش طیور نمود. در این سمینار که در تاریخ 26 دیماه 1400 در هتل خورشید قم با سخنرانی دکتر محمد صدقی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد به نکات قابل توجهی در رابطه با تهویه در سالن های پرورش طیور پرداخت.

این استاد دانشگاه تنظیم دمای سالن، خارج کردن گازهای مضر، خشک کردن بستر، افزایش نرخ رشد و متابولیسم پرنده، افزایش تراکم و فراهم کردن محیط مناسب برای پرنده را از جمله عوامل ضرورت تهویه مناسب عنوان کرد. وی افزود با وجود این که تهویه جایگاه خاصی در پرورش طیور دارد، کمتر به آن پرداخته می شود. تهویه تنها به معنای روشن بودن فن ها و جریان هوا نیست، بلکه جزئیات بسیار زیادی در آن دخیل هستند.

 

اهمیت تهویه صحیح مرغداری

 

دکتر صدقی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از پایین بودن بازدهی در طیور، به خصوص مرغ گوشتی نسبت به اعداد بیان شده در کاتالوگ ها به خاطر مشکلات موجود در تهویه سالن هاست، افزود تمایل به تراکم و سرعت رشد بالا موجب اهمیت بالاتر تهویه در سالن های پرورشی شده است.

استادیار دانشگاه صنعتی اصفهان در ادامه بیان داشت دما و رطوبت بسته به شرایط اقلیمی، فصل و تغییرات شبانه روز متغیر است، اما شرایط داخل سالن باید شرایط یکسانی خواهد داشت.

توجه به تهویه موجب یکنواختی، سلامت و عملکرد خواهد شد. در این سمینار دکتر محمد صدقی به بیان نکاتی کاربردی و به روز در رابطه با نحوه صحیح مدیریت تهویه در سالن های پرورش طیور خواهد پرداخت. پس از شما دعوت می کنیم تا پایان این فیلم آموزشی با ما همراه باشید.

 

پیش از مشاهده سمینار از شما عزیزان دعوت میشود که مقاله زیر را مطالعه بفرمایید.

ساخت مرغداری

استاندارد های لازم برای ساخت سالن پرورش طیور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *