ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه ۰۸:۰۰ - ۱۷:۰۰

تلفن تماس

۰۵۱۳۶۵۱۹۱۰۰

پیشگیری از آلودگی ها با اسیدی فایر +فیلم آموزشی
پیشگیری از آلودگی ها با اسیدی فایر

پیشگیری از آلودگی ها با اسیدی فایر +فیلم آموزشی

اسیدی فایر چیست؟

اسیدی فایر ها اسیدهای آلی ضعیف با ساختار عامل COOH- هستند که به خوراک و یا به آب آشامیدنی طیور اضافه می شوند تا با اسیدی کردن محیط دستگاه گوارش پرنده و در نتیجه کاهش اسیدیته سیتوپلاسم میکروارگانیسم های بیماری زای موجود در دستگاه گوارش پرنده به بهداشت عمومی آنها کمک کنند.
  مطلب پیشنهادی: راهنمای حفظ سلامت دستگاه گوارش پرندگان

اسیدی فایرها چگونه عمل می کنند؟

امروزه استفاده از اسیدی فایر ها به عنوان جایگزینی برای آنتی بیوتیک ها بسیار رایج شده است. سالن های پرورش طیور با وجود رعایت کلیه شرایط بهداشتی، همچنان در معرض آسیب های فراوانی از باکتری های غیر مفید هستند. کاهش تعداد باکتری های غیر مفید در دستگاه گوارش طیور منجر به کاهش رقابت بین روده پرنده و باکتری های بیماری زا بر سر کسب مواد مغذی می شود که نتیجه آن بهبود رشد و بازده تولیدی پرنده می شود. همچنین اسیدی فایرها موجب مهار رشد قارچ های کپکی تولید کننده سموم در خوراک طیور می شوند. مطلب پیشنهادی: مایکوتوکسین ها را بی اثر کنید! استفاده از اسیدی فایر ها در غلطت مناسب موجب به حداقل رساندن تلفات در گله های طیور درگیر با بیماری می شود. به طوری که پس از پشت سر گذاشتن بیماری گله با سرعت بیشتری به حالت اولیه باز خواهد گشت. این ترکیبات آلی با بهبود هضم پروتئین در معده و تولید انرژی بیشتر موجب کاهش هدر رفت نیتروژن از بدن و در نتیجه کاهش تولید آمونیاک در سالن می شوند.
استفاده از اسیدی فایر ها در غلطت مناسب موجب به حداقل رساندن تلفات در گله های طیور درگیر با بیماری می شود. به طوری که پس از پشت سر گذاشتن بیماری گله با سرعت بیشتری به حالت اولیه باز خواهد گشت.
مطلب پیشنهادی: آیا اسیدی فایر ها میتوانند جایگزینی خوبی برای آنتی بیوتیک ها باشند؟

از طرفی میزان pH یا اسیدته آب مصرفی جزو عوامل کلیدی در شکل گیری فلور میکروبی دستگاه گوارش طیور است؛ به طوری که می تواند نقش بسیاری در ثبات زیستی نوع فلور میکروبی و رشد بهینه میکرو ویلی های روده به ویژه در زمان های تغییر جیره، داشته باشد. یکی از روش های کارآمد حفظ کیفیت و سلامت آب آشامیدنی در پرندگان، افزودن مستمر اسیدهای ارگانیک به آب مصرفی آن ها است.

طبق تحقیقات انجام شده اسیدیته حدود 4 تا 5 می تواند از رشد میکروب ها و قارچ ها در آب مصرفی جلوگیری نماید. آب های با اسیدیته بالای 5 مستعد رشد و تکثیر میکروب های مضر در سیستم آبخوری و در نهایت در دستگاه گوارش طیور هستند که این مسئله در درازمدت موجب افت عملکرد طیور می شود.
همچنین اسیدهای آلی با تخریب دیواره باکتری و افزایش قدرت نفوذپذیری غشاء خارجی آن ها به خصوص در باکتری های حساس به میزان اسیدیته مانند سالمونلا، ای کلای، استافیلوکوکوس، کلستریدیوم، کمپیلوباکتر و لیستریا به داخل باکتری ها نفوذ کرده، و رشد این باکتری ها را کند و یا متوقف می کنند.

مزایای استفاده از اسیدی فایر ها

طبق تحقیقات انجام گرفته از دیگر مزیت های اسیدی فایرهای افزوده شده به خوراک می توان به بهبود فعالیت آنزیم های هضمی، فعالیت فیتاز میکروبی و افزایش ترشح پانکراس اشاره کرد. همچنین نتایج تحقیقات حاکی از افزایش رشد موکوس های دستگاه گوارش در حضور اسیدهای آلی به خصوص اسیدهای چرب فرار مثل اسید بوتیریک دارد که می تواند منجر به افزایش عملکرد در پرنده شود.

اسیدی فایرهای تجاری از اسیدهای آلی مختلفی تشکیل شده اند که هرکدام از آن ها دارای مکانیسم اثر مختص به خود می باشد. نتایج تحقیقات نشان داده است که اسید فرمیک و استیک نقش موثری در کاهش باکتری سالمونلا و ای-کلای که در محیط قلیایی امکان رشد دارند را ایفا می‌کنند. تلاش این باکتری ‌ها جهت قلیایی کردن محیط اسیدی باعث از دست دادن انرژی و نابود شدن آن ها می‌شود. اسید سوربیک و بنزوئیک کارایی مشابه با آنچه گفته شد را داشته و اسید پروپیونیک در پیشگیری از تشکیل کپک نقش به سزایی دارد.

ای- سید فرتاک، اسیدی فایر پودری تشکیل شده از اسیدهای آلی با کیفیت است که با شکل فیزیکی جامد (پودری) قابل استفاده و عملکرد در انواع طیور گوشتی، تخم گذار، مادر، لاین و … است.

یک پاسخ

  1. ممنون از سایت خوبتون. تفاوت بین شکل فیزیکی اسیدی فای ها بصورت مایع یا پودری چیست؟ ایا در عملکرد تفاوت معنا داری وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ترین ها